+421 905 323 966 info@terasysmrek.sk

Terasy Sibírsky smrekovec

AKCIA ! Sibírsky smrekovec profil hrubý -5% - 27,50 eur TOP KVALITA

SIBÍRSKY SMREKOVEC – VÝBORNÁ VOĽBA POMER CENA VS. KVALITA

■ Pôvod: Rusko a je rozšírená aj v tajgových lesoch západnej časti Východného Sibíru

■ Opis dreva: Drevina vhodná do exteriéru – menej hustá a tvrdá ako exotické dreviny, je však cenovo dostupná a má výborné vlastnosti i do namáhaného prostredia. Drevina sibírskehosmrekovca je tvrdá, ťažká, dlhoveká, s vysokými mechanickými vlastnosťami, vyznačuje sa aj prírodnou stálosťou: dlho odoláva hnitiu v pôde, dokonca aj vode. Tvrdosť smrekovca sibírskeho je na úrovni duba. Smrekovec je odolný voči biologickému ničeniu, preto jeho drevina nevyžaduje chemické napúšťanie a ostáva ekologicky čistou.

■ Menšia tvrdosť ako u exotických drevín ju predurčuje na menej náročné a menej namáhané terasy – nevýhodou oproti exotickým drevinám je jeho menšia odolnosť voči mechanickému poškodeniu. Terasu zo sibírskeho smrekovca odporúčame primárne zákazníkom na domáce využitie t.j. záhradné terasy, je menej vhodná na využitie pre reštauračné účely. Vďaka vysokému obsahu živice je sibírsky smrekovec odolný voči hnilobám a plesniam – pre porovnanie s dubom, jaseňom alebo boroviciou je dvojnásobne rezistentný.

ZÁMENA SIBÍRSKY SMREKOVEC VS. EURÓPSKY SMREK

■ V praxi sa často stretávame so zámenami – sibírsky smrekovec vs. európsky smrek. Je nesprávne domnievať sa, že sa jedná o tú istú drevinu. Sibírsky smrekovec nie je možné porovnávať k európskemu smreku, jedná sa o rozdielne druhy drevín – majú aj rôzne botanické názvy – larix sibirica a larix decidua . Najpodstatnejším rozdielom je, že sibírsky smrekovec má vysoké množstvo živice – čo je dostatočne viditeľné aj na samotnom reze a to mu zaručuje jeho výborné vlastnosti – odolnosť voči hnilobám, hustotu a stabilitu aj pre použitie v exteriéry – na vonkajšieterasy. Nemenej výrazná je i cena týchto dvoch drevín – je vhodné si overiť pri nápadne nižšejcene či sa jedná naozaj o drevinu sibírskeho smrekovca, alebo je to drevina cenovo omnoho nižšiaale menej vhodná – dřevina smreku európskeho.

■ Drevina má pekné žlto-hnedé sfarbenie, je určenám milovníkom prirozeného vzhľadu drevanakoľko dosky obsahujú výraznú kresbu dreva a prirodzené sú i hrče dreva.Samozrejme, farebnosť dreva je možné upraviť olejovaním – ako každú drevinu -odporúča sa raz ročne udržiavať terasu zo sibírkseho smrekovca olejovaním. Na trhu je široká škála olejov, ktorédokážu ošetriť drevo rôznymi farebnými odtieňmi. Oleje na drevo REMERS a OSMO.

■ Prirodzená farba: pekná zlato-žltá, výrazná kresba dreva

■ Použitie: exteriér – terasy, altánky, balkóny, mosty, chodníky, móla, schody.

PREDAJ

Predaj drevín
■ Sibírsky smrekovec
■ Európsky smrekovec
■ Douglaska
Predaj fasádnych profilov
■ Sibírsky smrekovec
Predaj materiálov
■ Podkladových hranolov
■ Spojovacích materiálov
■ Ošetrujúcich olejov OSMO, REMERS  

REALIZÁCIA

Realizujeme montáž
■ Terasy
■ Fasády
■ Príprava podkladu
Zabezpečujeme
■ Odborné poradenstvo
■ Doprava

ÚDRŽBA

Zabezpečujeme údržby
Čistenie terasy
Olejovanie terasy
Opravy terasy
Renovácie

DOPLNKY

Predaj doplnkov
Svetlá do terás
■ Kvetináče
■ Detské pieskoviská
■ Detské domčeky
■ Detské ihrisko
Psie búdy
■ Psie voliéry
■ Altánky